Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam balkon yaptırmak istiyorsunuz ve karşınıza onlarca sonuç ve firma çıkıyor, peki bu kadar seçenek içerisinde cam balkon yaptırmadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

Cam balkon fiyatları, seçiminizi etkileyen en önemli unsurdur. Her birimiz bir hizmet veya bir ürün almadan önce ilk aşamada fiyat seçeneklerini değerlendiririz ve bu doğrultuda gideriz. Panorama cam balkon sektörde bulunun diğer firmalardan daha uygun fiyat seçeneği ile ön plana çıkmaktadır. Balkonun toplam uzunluğu ile yüksekliğini çarparak toplam cam balkon metrekaresi elde edilir. Bu metrekare ile cam balkon metrekare fiyatı çarpılarak toplam cam balkon fiyatı bulunur. Ancak bu hesap, cam balkon fiyatını bulmak için yeterli değildir.

Balkonunuzun şekli ve yapısından dolayı kullanılması gereken ek malzemeler fiyata dahil edilecek unsurlardır. Perde profili, alüminyum ve fitil gibi ek malzemeler de cam balkon fiyatı hesaplanırken dikkate alınmalıdır.

Cam Balkon Fiyatlarını Ne Etkiler ?

* Cam balkon modeli fiyatı etkiler! Katlanır cam balkon, sürme cam balkon, çift camlı cam balkon... Tüm bu modeller farklı mekanizmalara sahiptir ve her bir modelin fiyatlandırması farklıdır.

* Alüminyum profiller cam balkonun ana malzemelerinden bir tanesidir. Kullanılacak olan profilin doğru alışımdan olması gerekmektedir. Renkli bir profil kullanılacaksa bu da fiyata ilave olur.

* Cam balkon fiyatını etkileyen diğer bir unsur camdır. Kullanılacak camın kalitesi önemlidir, kullanılan cam "Şişecam"  yetkili satıcılarından temin edilmelidir. Bunun dışında kullanılan ithal camlar ne olduğu belirsiz kalitesiz camlardır. Ayrıca camın rengi de fiyatı etkiler.

* Kullanılan aksesuarlar da fiyatı etkiler. Kullanılan aksesuarların kaliteli malzemeden olması önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir.