Project Description

Cam Balkon Sistemleri

Ekim 1, 2019

Share
Share
Abone Ol

Cam Balkon Sistemleri ev ve iş yerlerinde estetik, fonksiyonel, yalıtımlı ve temiz balkonlar yaratılmış olur. Cam balkon sistemi mevsimsel değişikliklere en iyi uyum sağlayan ve olumsuz hava koşullarının etkilerinden koruyan balkonlar yaratır. Ayrıca cam balkon sistemleri son yıllarda kişisel zevklere göre çeşitlendirilebilir renk ve desen seçenekleriyle kişiye özel olarak da üretilmeye başlandı..

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kullanılan cam balkon malzemesi paslanmaz olmalıdır. Balkonunuz her türlü iklim koşuluna dayanıklı olmalıdır aksi taktirde sistem kullanışlı olmaktan çıkarak size eziyet olur. Cam balkon sistemlerinin taşıyıcı rulman ve aksam parçaları mutlaka “Paslanmaz” malzeme ile üretilmesi gerekmektedir. Firmalar, teker ve aksam takımlarının paslanmaz olduğunu iddia ediyorsa, rulmanları paslanmaz olup, olmadığını sorgulamalıdır.

Güvenilir ve Kolay Kullanımı Olmalıdır?

Cam balkon sisteminiz hırsızlığa karşı mutlaka korumalı olmalıdır, içeriden kilit mekanizması ile kilitlenmelidir. Ayrıca çocuklarınız için de kilit mekanizması emniyet unsuru teşkil etmektedir. Çocuklarınız camı açarak güvenlik tehlikesi yaşamamaları ve hırsızların balkonunuza girişlerini engellemek amacı ile cam balkonunuz da mutlaka kilit olmalıdır. Aynı zamanda cam panellerin, sarkma ve bırakmasını önleyen, taşıma sistemi önemli güvenlik ve dayanım unsurudur. Bununla birlikte, sistemlere stor perde, renkli cam v.b. eklentiler isteğe bağlı olarak uygulanabilmelidir.

İzolasyon

Cam balkon sistemlerinin ana unsurlarından biri de izolasyondur. Önemli izolasyon etmenleri; a)kanatların kapak birleşimlerindeki sızdırmazlık, b)cam panellerin raylarla birleşimindeki kıl fırçaların yalıtım fonksiyonu, c) cam cama birleşimlerdeki UV dayanımlı şeffaf contalar veya alüminyum fitillerdir. Diğer bir etken, balkonun su almasını engelleyen “su tahliye” yapısıdır. Hiç bir cam balkon %100 su sızdırma garantisinde olamaz sert esen rüzgar veya sert iklim koşulların da balkonunuz az miktar da olsa su sızdırır. Panorama cam balkon sistemleri balkonun yüksek oranda su sızdırmasının önüne geçmektedir, kendi üretimimiz olan cam balkon kasalar da çift su tahliyesi bulunmaktadır. Kasanın içerisin de bulunan su tahliye kanalları sayesinde cam dan sızan su tahliye edilerek dışarı atılmaktadır böylelikle cam balkonunuz %99 su sızdırmasına karşı korunur.

Yaptırdığınız firma, malzemeyi nereden temin ediyor?

Cam balkon yaptırırken firma tercihini nasıl yapmalıyım? Cam balkon yaptıracağınız firmanın malzemeyi nereden temin ettiği oldukça önemlidir. Merdiven altı üretilen ve piyasada oldukça ucuza satılan malzemeler cam balkonunuzun zaman içerisinde arızalanmasına ve kısa sürede kullanılan parçaların kırılmasına yol açacaktır. Panorama cam balkon sistemleri 1. sınıf kalitede kendi bünyesinde ürettirdiği malzemeler ile ömür boyu kullanabileceğiniz sistemleri sizlere sunmaktadır.

Kategori: Cam Balkon

More Lifehack Videos